HAKKIMIZDA 2019-04-10T15:09:31+00:00

wis-mom

Biz yolları insanlara ve kurumlara değer katma hayalinde kesişmiş iki yol arkadaşıyız. Hayatın farklı dönemlerinden geçerken yaşanan değişimlerin desteklenmesinin ve deneyimlerin insana kattıklarının fark edilmesinin önemine inanıyoruz. Gerek bireylerin gerekse kurumların değişim dönemlerine destek verecek, katkı sağlayacak programlar tasarlayıp hayata geçiriyoruz. Her türlü zorluğun öğrenmek için bir fırsat olduğunu hatırlayarak sürekli keşfetmek üzere bu yolda birbirimize eşlik etmekteyiz.

Şebnem Gürün Özeren
Şebnem Gürün ÖzerenProfesyonel Koç, Eğitmen ve Danışman
Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan Şebnem, mühendislik ve ARGE yönetiminde uzun yıllar çalışmış, sonrasında bireysel koçluk ve ilişki sistemleri koçluğu eğitimlerinin de yarattığı farkındalık ile bir çok değişimi de yönettiği, kolaylaştırdığı IK yöneticiliği rolünde görev almıştır. Yaptığı işte anlam arayan, anlamı da hep insana fayda yaratmakta ve öğrenmekte bulan Şebnem; profesyonel koç olarak; sistemlere, ilişkilere ve bireylere koçluk yapmaktadır. Evli ve 8 yaşındaki Eda ve 2 yaşındaki Ali’nin annesidir.
Mine Turalı
Mine TuralıProfesyonel Koç, Eğitmen ve Danışman
Galatasaray Lisesi ve İ.T.Ü Mimarlık Fakültesi mezunu olan Mine, yüksek lisansını da aynı fakültede tamamlamıştır. Farklı mimarlık ofislerinde çalıştıktan sonra serbest mimar olarak çalışmaya devam etmiştir. Daha sonra kariyerini koçluk ve eğitmenlik tarafına çevirmiş ve bu alanda bireysel, ilişkiler, takım ve sistem koçluğu üzerine eğitimler almıştır. Profesyonel koç olarak; sistemlere, ilişkilere ve bireylere koçluk yapmaktadır. Aynı zamanda gençlerin kariyer seçiminlerine destek vermeyi amaçlayan bir dijital platform-sosyal girişim olan buneis.com’un kurucu ortağıdır.

 ORSC (Organization and Relationship Systems Coaching), Theory-U, 5th Discipline, Art of Hosting, Olumlu Sorgulama, ADLER ve CTI Co-Active Koçluğu olmak üzere farklı disiplinlerden içselleştirdiğimiz yaklaşım ve yöntemleri deneyimlerimizle birleştirerek kullanıyoruz. Sistem bakış açısı ile bireylerin ve ilişkilerin kendi yanıtlarını, çözümlerini ve ilerleme yollarını bulmalarını destekliyoruz.

Hakkımızda Ne Dediler

“Wis-mom, anne olmaya hazırlanan ve annelik sevincini çok yeni tadan çalışma arkadaşlarımızla harika bir etkinlikte bir araya geldi. Gerçek hayatta annelik sürecini içselleştirmiş profesyonellerle bu çalışmayı yapmak bizim için güzel bir deneyimdi. Yeni projelerde wis-mom ile severek çalışacağız.”
Merve Yüksel Elçi • V.K.V Amerikan Hastanesi İşe Alım ve Kariyer Gelişim Sorumlusu
“Wis-mom programı içimdeki farkında olmadığım ama beni meşgul eden endişeleri yüksek sesle söyleyip, bunları çözmek üzere harekete geçmemi sağladı.”

Dr. Sinem İliaz • Göğüs Hastalıkları Uzmanı Koç Üniversitesi Hastanesi
“Wis-mom’un annelere yönelik yetkinlik eğitimleri, biz kadınların içindeki potansiyeli keşfetmesi için bulunmaz bir fırsat. Gündelik koşuşturmalar ve üst üste yığılan sorumluluklar arasında bazen bu potansiyeli göremiyor, hatta kendimizi yetersiz hissettiğimiz anlar yaşayabiliyoruz. Ben Wis-Mom’la YenidenBiz Derneği’nin bir organizasyonu sayesinde tanıştım ve keşke daha önce böyle bir çalışmaya katılsaydım dedim. O zaman belki gözümde büyüyen sorunlar ve olaylara çok daha olumlu ve farklı bakardım diye düşündüm. Eğitime katılan diğer kadınlarla paylaşılanlar sayesinde yalnız olmadığımı hissettim.
Aylin Atasoy • Akademisyen
Annelik ve kariyer konusunda ilk defa yapılan bu iki paylaşım semineri çok samimi, faydalı, yaşadığımız ortak duygu, durum ve yaşantılarımızı paylaştığımız çok da eğlenceli etkinliklerdi. Biz mutlu olursak çocuklarımıza faydalı ve işinizden verimli olabiliriz düşüncesinden hareketle, çalışan anneler olarak yaşadığımız duygu durumlarını, yardım talepleri sırasında yaşadığımız bazı çaresizlik ve zorlukları, çocuk yetiştirirken deneyimlediğimiz tüm süreçleri iş yaşamımıza taşırken onlardan nasıl fayda sağlayabileceğimiz konusunda çözüm önerilerimizi, tüm katılımcı annelerin birbirimize tavsiyelerimizi de paylaştığımız dolu dolu ve interaktif bu etkinliklerin devamı dileğiyle.
Aylin Keskin Sezer • IK Profesyoneli
Annelik, hayatımdaki en yeni rolüm… Yaşamımdaki tüm dengeleri değiştiren ve bundan sonra hep hayatımda olacak olan. Bu interaktif seminer annelikte tek bir doğru olmadığını ve herkesin bir şekilde kendi hayat dengesini sağladığını farketmeme yardımcı oldu.
Elanur Çuhadar • Biyolog
“Wis-mom seminerine gittiğimde anneliğimin işime ne gibi bir faydası olduğunu merak ederek gittim. O güne kadar sanki anneliğimle iş yaşantım farklı özellikler gerektirirmiş gibi geliyordu. Seminerde bugüne kadar düşünmediğim şekilde düşünmeye yönlendirildim ve sonuç olarak tüm annelerin benzer şeyler yaşadığını ve aslında anneliğimin bana kattığı kişilik özelliklerinin işime büyük katkı sağladığını gördüm. Yalnız olmadığımı ve yaşamımızın her alanının bir bütünün parçaları olduğunu görmek iyi geldi. Böyle güzel bir seminer hazırladıkları için Wis-mom’a teşekkür ederim. “
Şule Gökdemir • Satın Alma Uzmanı TEGV
Wis-mom ile anneler günü için “Profesyonel Yetkinliğe Annelik Dopingi” adı altında çok keyifli bir atölye gerçekleştirdik.
Aslında anne olma sürecinde yaşadıklarımızın, anne olduktan sonraki deneyimlerimizin ve geliştirdiğimiz yeni beceri ve yetkinliklerimizin aslında bizi iş yaşamında da ne kadar güçlü kıldığını farkettik.
Hikayelerimizi paylaştıkça deneyimlerimizin ve zorluklarımızın ne kadar benzer olduğunu gözlemledik, birbirimize daha da yakınlaştık.
Çalışan anneler olarak birbirimizi ve kendimizi takdir etmeyi unutmadık. Günümüzü de, sahip olduğumuz eşsiz gücü kendimize hatırlatacağımız ve ellerimizle yaptığımız rengarenk kartlarla tamamladık
Nilay Birgören Erhan • İnsan Kaynakları Grup Müdürü, TÜRKİYE • AVON

2018 yılı Anneler Günü vesilesiyle tanıştığımız Wis-Mom kurucuları Şebnem Gürün Özeren ve Mine Turalı ile çok keyifli bir seminer gerçekleştirdik.  Bu seminerde, annelik rolüyle beraber kariyer yaşamını sürdüren kadın çalışanlar olarak birçok paylaşımda bulunduk; farklı bakış açıları geliştirerek farkındalıklar kazandık. Seminere katılan arkadaşlarımızdan da  pek çok olumlu geribildirim aldık. Şebnem Hanım ve Mine Hanım, bilgi birikimleri ve samimi yaklaşımları ile kalplerimize dokundular. Kendilerine kurumumuz adına gönülden teşekkür ediyor, farklı projelerde tekrar işbirliğimizin olmasını diliyorum.

İlkim Ülker • İnsan Kaynakları ve İdari İşler Müdürü • Eagle Burgmann

Hizmet Verdiğimiz Kurumlar